Dívčí výchovný ústav svatého Richarda.

Máš ráda role-play? Kombinace moderního přístupu a tradičních metod. U dívek klademe důraz na chování, morálku, vzdělání, tělesnou zdatnost, službu společnosti i rodině. Nevybíráme školné.

Dívkám a jejich rodinám nabízíme následující služby:

Trestání drobných i závažnějších prohřešků.

Tělesné tresty za neplnění studijních i jiných povinností, nevhodného chování, nadváhy a jiných.

Přezkoušení z mateřského  jazyka.

Přezkoušení probíhá formou diktátu nebo recitace předem zadané básně.

Přezkoušení z tělesné výchovy.

Přezkoušení probíhá formou předvedení zadaných cviků. Ke zkoušce se dívka dostaví ve vhodném cvičebním úboru - jednobarevných kalhotkách, tílku, bosky nebo v jarmilkách.

Výuka a přezkoušení ze sexuální výchovy.

Při zkoušce je kladen důraz na schopnost uspokojení budoucího partnera. Přezkoušení je buď individuální nebo za přítomnosti dvou studentů nižších ročníků chlapecké školy. Dívka se dostaví vhodně upravená pro tento druh zkoušky. Vyhovující je  erotická noční košilka nebo krajkové prádlo, punčochy a boty na jehlovém podpatku. Dívkám z nižších sociálních vrstev je vhodný oděv zapůjčen.

Výuka a přezkoušení pro služebné.

Obor vhodný pro nestudijní typy,  dívky z nižších sociálních vrstev a nebo jako výstraha pro dívky, které nejsou dostatečně pečlivé při studiu  náročnějších oborů. Důraz klademe na rychlost, přesnost a pečlivost provedení zadaných prací a správnou obsluhu u stolu. Zkouška může být individuální nebo probíhat v malé uzavřené společnosti.

Řád ústavu.

Dívky jsou vedeny k dodržování přísných pravidel, jejichž porušení je přísně trestáno.

1. Dívka je povinna nosit školní uniformu sestávající ze sukně nad kolena, bílé halenky, vázanky, bílého klasického prádla, punčoch nebo bílých podkolenek a lodiček. Delší vlasy stažené do ohonu nebo culíků. Dívka se může převléknout a upravit až v prostorách ústavu. Porušení je trestáno zpravidla nahotou a patnáctiminutových klečením na hrachu. 

2. V ústavu je předepsané vykání. Dívka oslovuje vychovatele "Pane vychovateli".

3. Pokud je dívka vyzvána, aby se připravila na trest, učiní tak a když je připravená, požádá o trest. Po trestu poděkuje s políbením ruky.

4. Stát v pozoru znamená: ruce podél těla, chodidla rovnoběžně, pohled přímo před sebe, vypnutá prsa, zastrčený zadek. Neošívat se, odpovídat jasně, důrazně a celou větou, Nezapomínat v každé větě na oslovení.